win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 5 από σύνολο 5

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #5
    Τεχνίτης
    Εργοδηγός Δομικών Εργων
    Το μέλος seismic δεν έχει Αβατάριο

    Εγγραφή
    02.12.2009
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Αναρτ.
    658
    Εύσημα

    έδωσε
    80
    έλαβε
    22
    Αρχεία

    Λήψεις
    0
    Ανέβασε
    0

    Προεπιλογή

    Ερωτήσεις.
    1) Ως προς την έρευνα για την αντισεισμική τεχνολογία των κατασκευών στην Ελλάδα ποιος είναι ο υπεύθυνος φορέας?
    2) Ποιος κρίνει το σωστό ή το λάθος ερευνητικών αποτελεσμάτων?
    Υπάρχει αρμόδιος φορέας στην Ελλάδα για κατάθεση ερευνητικών αποτελεσμάτων?
    Πια είναι η διαδικασία και που καταθέτεις την έρευνα?
    3) Υπάρχει υπεύθυνος φορέας στην Ελλάδα ή πρέπει να μας έλθει η πρόταση από το εξωτερικό?
    Δηλαδή αν ένας επιστήμονας, εφευρέτης έχει μία ιδέα ένα ερευνητικό αποτέλεσμα αυτό κρίνετε από άσχετους ή συμφεροντολόγους καρεκλοκένταυρους?
    Τελικά τα πειράματα και τα ερευνητικά αποτελέσματα έχουν νόημα στην Ελλάδα, ή τα συμφέροντα κάνουν κουμάντο?
    Ο ΕΑΚ έγινε για να εξελίσσετε συνεχώς και όχι για να αναγκάζει τους ανθρώπους να πληρώνουν αναρχονιστικές μελέτες.
    Που είναι το κράτος να μου πει .... τι είναι αυτά που λες ... τι νέο έχεις και δεν το εφαρμόζουμε... τι πειράματα έκανες ... πως μπορούμε να βοηθήσουμε περαιτέρω την έρευνά σου? Τελικά σε τι κράτος ζούμε?
    7 χρόνια γράφω δε φόρουμ Ελληνικά και ξένα, και κανείς δεν μπόρεσε να μου αιτιολογήσει την αναποτελεσματικότητα της μεθόδου που σας προτείνω.
    Στον παγκόσμιο διαγωνισμό καινοτομίας που έγινε στο Μέγαρο Μουσικής συμμετείχα και εγώ. Στην επιστημονική ομάδα της ευρεσιτεχνίας μου είχα την τιμή να έχω τον ομότιμο καθηγητή της αντισεισμικής τεχνολογίας των κατασκευών κύριον Παναγιώτη Καρύδη. Ανεβήκαμε μαζί στην σκηνή για να απαντήσουμε για την πατέντα στους κριτές και το κοινό της αιθούσης. Όταν η επιτροπή του διεθνή διαγωνισμού άρχισε να μας κάνει ερωτήσεις, μια από αυτές τις ερωτήσεις ήταν η εξής.
    ( θα περιμέναμε από εσάς περισσότερα ερευνητικά αποτελέσματα για την πατέντα )
    Και ο κύριος Π. Καρύδης τους απάντησε..... Καλά στραβοί είσαστε... δεν τα βλέπετε τα αποτελέσματα στο πείραμα σε αυτό το βίντεο που τώρα παίζει στην οθόνη?
    Τελικά διαπίστωσε και ο κύριος καθηγητής αυτό που είχα διαπιστώσει και εγώ μερικά χρόνια πριν.... δηλαδή ότι υπάρχουν πάρα πολλοί στραβοί στον κόσμο.
    Ευχαριστώ.

    Υ.Γ
    Όποιος μηχανικός ή κατασκευαστής ή ιδιοκτήτης θέλει να τοποθετήσει την πατέντα στην κατασκευή του, την ευθύνη της υπογραφής και μελέτης για το έργο που θα κατασκευαστεί με την πατέντα, την αναλαμβάνει 100% ο καθηγητής της αντισεισμικής τεχνολογίας των κατασκευών κύριος Παναγιώτης Καρύδης.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη seismic : 02.04.2015 στις 09:37

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί δεν πρέπει να βρούμε πετρέλαιο στην Ελλάδα
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Διάφορα (γενικά)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία Ανάρτηση: 02.02.2014, 21:13
  2. Τριτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα
    Από το μέλος Pappos στη θεματική κατηγορία Προπτυχιακά & Μεταπτυχιακά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 08.09.2010, 07:38
  3. Nemetschek - Scia Engineer: 1η επίσημη παρουσίαση στην Ελλάδα
    Από το μέλος TechScience στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 11.02.2010, 21:25
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 18.11.2009, 12:09

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •